Celna i strategiczna walka ze szkodnikiem

Ostateczne efekty zbiorów ziarna nie kończą się wraz z okresem żniw. Prawdziwym wyzwaniem jest podjęcie odpowiednich kroków w zakresie ochrony magazynowanego zboża.

Print page

Ostateczne efekty zbiorów ziarna nie kończą się wraz z okresem żniw. Prawdziwym wyzwaniem jest podjęcie odpowiednich kroków w zakresie ochrony magazynowanego zboża. Tu każde zaniechanie może zniweczyć proces uprawy i znacznie obniżyć jakość ziarna. Zastępy szkodników atakujących plony wymagają strategicznego i celowego działania. Celową ochronę zapewni preparat K-Obiol Max®.

Czy wiesz, że:  Według szacunków w ponad 90% gospodarstw rolnych obecny jest przynajmniej jeden gatunek owada powodującego porażenie, a jedynie 40% rolników zabezpiecza konstrukcję budynku przed szkodnikami i stosuje środki owadobójcze bezpośrednio na ziarno.

Działanie:

K-Obiol Max zwalcza szeroką gamę szkodników atakujących magazynowane ziarno. Preparat również stosowany jest do oprysku pustych powierzchni magazynowych. W tym celu należy za pomocą opryskiwaczy należy potraktować powierzchnię budynku, zachowując odpowiednie środki ostrożności. K-Obiol Max może być stosowany bezpośrednio na ziarno w momencie składowania do magazynu. Zabiegi wykonuje się przy użyciu specjalnych agregatów.

Zalety:

Przy stosowaniu w zalecanej dawce, poziom pozostałości wynosi zaledwie 0,25 mg/kg – tj. 8 razy mniej niż obecnie wykazywany najwyższy dopuszczalny poziom pozostałości dla ziarna. K-Obiol Max nie wymaga również okresu karencji, co oznacza, że każde ziarno zabezpieczone tym preparatem można natychmiast przetwarzać. Sprawdza się niezależnie od rodzaju magazynu (silos, hala, otwarty magazyn).

Efekty:

K-Obiol Max jest unikalny – działa profilaktycznie i interwencyjnie chroniąc przed owadami w magazynowanych produktach. Jednorazowe zastosowanie preparatu może zapewnić ochronę zboża do 12 miesięcy. Użycie środka na powierzchni silosów zbożowych i innych przestrzeniach magazynowania ziarna zabezpiecza do 2 miesięcy (w zależności od konstrukcji budynku i warunków stosowania).

Korzyści:

K-Obiol Max to kompleksowy i nowoczesny preparat w formie płynu, zawierający pyretroid – deltametrynę. Działa już od pierwszej aplikacji, jest wydajny i łatwo rozpuszcza się w wodzie. Ogranicza niebezpieczeństwo wystąpienia szkodników zarówno w konstrukcji budynków, jak i w samych plonach.

Zwalcza szkodniki magazynowe – owady biegające: wołek zbożowy, trojszyk ulec, kapturnik zbożowiec, spichrzel surynamski, strąkowiec fasolowy oraz owady latające – skośnik zbożowiaczek.

K-Obiol Max stosowany jako część zintegrowanej ochrony przed szkodnikami (ang. Integrated Pest Management, IPM), zapewnia najwyższy stopień ochrony dla zmagazynowanych upraw.

Jak działa K-Obiol Max? Natychmiastowo!

Składniki preparatu blokują przesyłanie impulsów nerwowych, co skutkuje paraliżem owada, a następnie jego śmiercią.

Ekspert radzi: Monitoruj obecność szkodników zakładając pułapki w rogach oraz na łączeniach ścian i posadzek w odległości 4-5 m. W przypadku znalezienia owadów, pokryj strukturę budynku preparatem K Obiol Max 5 tygodni przed zbiorami.

Chroni przed:

Wołek zbożowy, spichrzel surynamski, kapturnik zbożowiec, trojszyk ulec, strąkowiec fasolowy, skośnik zbozowiaczek.

Okres stosowania:

Działania zabezpieczające powierzchnię magazynów należy podjąć na około 5 tygodni przed przyjęciem ziarna. Środek może być stosowany bezpośrednio na ziarno w momencie składowania.