Muchy, uciążliwy problem rolników

Mucha domowa, bolimuszka, ścierwica, mucha plujka to gatunki powszechnie znane i obecne
wszędzie tam, gdzie pojawiają się ludzie i inwentarz.

Print page

Badania wykazują, że zwierzęta niepokojone przez muchy mają mniejsze dzienne przyrosty masy ciała. A bez zdrowego i spokojnego stada, trudno liczyć na opłacalną produkcję. Odpowiednia higiena, wspomagana preparatami QuickBayt i K-Othrine 2,5 FLOW firmy Envu jest szansą na rozwiązanie odwiecznego problemu.

Muchy są bardzo płodne. Jeden owad w ciągu przeciętnego 30 dniowego życia, może złożyć około 800 jaj. Dorosłe osobniki przenoszą szereg chorobotwórczych bakterii, jaja pasożytów oraz: pałeczki duru brzusznego, czerwonkę, cholerę, gruźlicę, brucelozę i ostre schorzenia jelitowe. W gospodarstwach rolnych, w budynkach inwentarskich, muchy mają bardzo dobre warunki bytowania. Dość wysoka temperatura, ciągły dostęp do pożywienia oraz sprzyjająca okoliczności do składania jaj i rozwoju sprawiają, że chlewnie, obory oraz stajnie praktycznie przez cały rok są miejscem bytowania i rozwoju tych owadów.

NA POCZĄTEK HIGIENA

Tylko utrzymywanie w czystości stajni, obór i chlewni może zapobiec lawinowemu rozwojowi muszych zastępów. Odpowiedni stan sanitarny w budynkach gospodarczych i wokół nich oraz regularne opróżnianie oraz przykrywanie kompostowników, gnojowników, śmietników, a także wymiana ściółki są koniecznym elementem utrzymania higieny. W zwalczaniu much pomogą także siatki w oknach, ochrony drzwi i właściwie umieszczone lampy owadobójcze. Preparaty Envu należące do programu zwalczania much uzupełniają się pod względem działania, będąc podstawowym elementem utrzymania higieny i czystości w pomieszczeniach gospodarskich.

Zwalczaj problem od podszewki