Karaluchy

Print page
American Cockroach

Karaluchy – poważne zagrożenie

Karaluchy występują często w obiektach przemysłowych, gdzie prowadzona jest działalność z zakresu produkcji lub obsługi żywności. Budynki publiczne i mieszkalne także padają ofiarą inwazji.

 

Karaluchy to poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi. Są źródłem alergenów, które wpływają na nasilenie objawów astmy oraz roznoszą patogeny, będące przyczyną takich schorzeń, jak:   

  • Wirusowe zakażenie przewodu pokarmowego
  • Dur brzuszny
  • Dyzenteria
  • Choroba Heinego-Medina oraz inne choroby

Identyfikacja gatunku
Przed podjęciem działań, należy ocenić inwazję. Konieczne jest określenie gatunku i zasięgu inwazji.

Wysoki standard higieny odgrywa ważną rolę przy eliminacji karaluchów. W ten sposób uniemożliwiamy im dostęp do jedzenia, wody oraz odpowiednich kryjówek. Należy zadbać o czystość oraz sprawdzać wszystkie materiały pochodzące z zewnątrz, w tym pranie oraz opakowania.  

Szybka i skuteczna eliminacja karaluchów

Skuteczne działanie zapewniają insektycydy w rodzaju sprayu oraz przynęt.  

 

Spraye działające powierzchniowo należy rozpylać w pobliżu schronień oraz na szlakach, którymi przemieszczają się karaluchy. Większość substancji w sprayu ma działanie odstraszające, dlatego nie należy stosować ich tam, gdzie rozkładamy przynęty – w przeciwnym razie zniechęcimy szkodniki do spożycia przynęty.

 

Przynęty należy rozmieścić w obszarach występowania insektów. Pozwalają one wyeliminować karaluchy w dłuższym okresie czasu, zawierają mniej substancji czynnej i można stosować je w miejscach wymagających szczególnej ochrony.

 

Na zewnątrz należy zastosować spray o dobrym efekcie rezydualnym, aby spryskać ściany zewnętrzne, drzwi i framugi okien, a także okolice odpływów – może to być Crackdown SC, który zagwarantuje szybkie działanie i długoterminową ochronę.

 

W przypadku inwazji wewnętrznej stosujemy przynętę żelową, która jest dyskretna, niezwykle skuteczna, łatwa w zastosowaniu, umożliwia eliminację całych kolonii i nie wydziela zapachu.

Polecane produkty

Insektycyd

K-Othrine 2,5 Flow

Produkt do zwalczania owadów biegających i much będących w...

Zobacz produkt
Insektycyd

K-Othrine PARTIX

Produkt do zwalczania owadów biegających (np. karaczanów,...

Zobacz produkt
Przynęta w żelu

Maxforce Platin

Przynęta gotowa do użytku

Klikając w przycisk zostaniesz przekierowany na stronę...

Zobacz produkt