Gospodarstwo rolne wolne od gryzoni, czyli jak kompleksowo pozbyć się groźnych intruzów

Myszy oraz szczury to nieproszeni goście, którzy doskonale opanowali umiejętność przystosowywania swoich zachowań żywieniowych do człowieka i chętnie „przysiadają” się do wspólnego stołu.

Print page

Racumin Foam oraz Harmonix® Rodent Paste to dwa rozwiązania firmy Envu, które rozwiązują problem wszędobylskich myszy i szczurów.

Racumin® Foam

Działanie

Innowacyjny środek gryzoniobójczy Racumin® Foam w postaci wygodnej piany, wykorzystuje naturalny nawyk czyszczenia sierści. To alternatywna metoda w stosunku do tradycyjnych przynęt, których spożycie przez gryzonie zależy często od atrakcyjności smakowej. Preparat ten można też stosować w sytuacji, gdzie utrudnione jest stosowanie innych metod.

Czy wiesz, że: Szczury dbają o higienę! Myszy oraz szczury to nieproszeni goście, którzy doskonale opanowali umiejętność przystosowywania swoich zachowań żywieniowych do człowieka i chętnie „przysiadają” się do wspólnego stołu. Poświęcają aż 20% czasu na pielęgnację sierści, co zapewnia spożycie preparatu.

Zalety

To gotowy do użycia, szybki i wygodny produkt. Racumin® Foam może być stosowany w budynkach gospodarstwa domowego, rolniczych, handlowych, miejskich, przemysłowych oraz zakładach produkcji żywności, a także w otworach kanalizacyjnych, instalacyjnych i w podwieszanych sufitach.

Ciekawostka: Działanie preparatu nie zależy od atrakcyjności smakowej, to idealne rozwiązane w przypadku gryzoni unikających przynęt.

Efekty

Po aplikacji piana utrzymuje się zazwyczaj przez 7–12 dni, w zależności od temperatury i wilgotności. Racumin Foam zapewnia dodatkowy poziom kontroli, poprzez obserwację śladów na pozostawionej warstwie piany. Naruszona piana oznacza bytność gryzoni.

Preparaty takie jak Racumin® Foam stosowane wraz z przynętami odgrywają coraz ważniejszą rolę w ramach zintegrowanych programów ochrony przed szkodnikami.

Czy wiesz, że: Objętość piany z jednej puszki wynosi 12 litrów (500 g), co  wystarcza na ok. 16-17 aplikacji przeciwko szczurom i do 125 aplikacji przeciwko myszom.

Ekspert radzi: Preparat dobrze sprawdza się w wilgotnych przestrzeniach, które ograniczają trwałość gotowych przynęt, a także w miejscach obfitujących w alternatywne źródła pokarmu, gdzie przynęta nie jest atrakcyjna.

 

Harmonix® Rodent Paste

Działanie

Harmonix® Rodent Paste to nowoczesna, gotowa do użytku przynęta na gryzonie, opracowana jako narzędzie dla profesjonalistów (użytkowników profesjonalnych oraz profesjonalnych przeszkolonych) w celu zwalczanie populacji myszy domowych, szczurów śniadych i szczurów wędrownych.  Harmonix® Rodent Paste przygotowany jest w formie łatwych do przegryzienia saszetek, co ułatwia gryzoniom spożycie trutki.

Zalety

Produkt oparty na substancji czynnej - cholekalcyferol. Oprócz podobnej skuteczności, jak w przypadku preparatu zawierającego brodifacoum, cholekalcyferol powoduje u gryzoni istotne działanie ograniczające spożycie tzw. Stop Feeding Effect. Oznacza to, że po zaledwie kilku dniach wykładania Harmonix® Rodent Paste można zauważyć spadek, a następnie zanik spożycia przynęty.

Efekty

Dzięki nowatorskiemu mechanizmowi działania substancji czynnej (hiperkalcemia), Harmonix® Rodent Paste wykazuje aktywność przeciwko wszystkim szczepom gryzoni.

Korzyści

Szerokie zastosowanie - wewnątrz i na zewnątrz wokół budynków prywatnych i publicznych, a także wokół zabudowań gospodarskich, na wysypiskach śmieci i na otwartych przestrzeniach.

Opakowanie 5 kg zawiera 250 wygodnych w użyciu saszetek, po 20 g.

Ekspert radzi: 

W ramach zintegrowanej ochrony przed szkodnikami, Harmonix® Rodent Paste  powinien być używany jako pierwsze rozwiązanie przeciwko myszom i jako zalecane
rozwiązanie w walce z opornymi szczurami.