FAQ – Dezynsekcja i deratyzacja

Przeczytaj odpowiedzi naszego eksperta na najczęściej zadawane pytania z dziedziny dezynsekcji i deratyzacji.

...więcej

Print page
Ask the Expert - Pest Control - Bayer

Gdzie mogę kupić produkty firmy Envu?

Od każdego dystrybutora, który nawiązał współpracę z Envu. Proszę skontaktować się z nami, aby uzyskać informacje na temat  najbliższych dystrybutorów.

Jaki wpływ na mieszankę środków chemicznych może mieć jakość wody?

Istnieje szereg czynników związanych z jakością wody, które mogą mieć wplyw na stabilność lub wydajność zastosowanych środków chemicznych.

Jednym z najważniejszych jest współczynnik pH.

Środki chemiczne mają określony zakres pH, w ramach którego charakteryzują się najwyższą stabilnością; w warunkach nadmiernej kwasowości lub zasadowości wody może nastąpić szybki rozpad niektórych z nich. Należy zapoznać się z treścią dokumentu “Receptury i wykres stabilności pH” na stronie internetowej lub z Instrukcją Techniczną, aby znaleźć więcej informacji na ten temat.

Zaleca się regularne kontrole jakości wody, wykorzystywanej do mieszania środków chemicznych. Na rynku dostępne są produkty umożliwiające zmodyfikowanie parametrów wody w taki sposób, aby uzdatnić ją do użytku.

Ile czasu zajmuje zwalczenie pluskiew?

Od momentu, kiedy spray zaczyna działać na pluskwy, giną one bardzo szybko. Należy przeczytać etykietę produktu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Ze względu na właściwości pluskiew, należy spryskać cały obszar bardzo dokładnie, aby upewnić się, że szkodniki  zetkną się z substancją czynną zawartą w produkcie.

Jaki jest dopuszczalny okres przechowywania waszych produktów?

Wytwórcy środków chemicznych muszą być w stanie zagwarantować okres przechowywania wynoszący co najmniej 2 lata, chyba, że etykieta wskazuje inaczej.   

 

Kiedy można ponownie wejść na teren spryskany środkami chemicznymi Envu?

Na ogół, właściwości naszych produktów umożliwiają bezpieczny powrót do miejsca ich zastosowania po wyschnięciu sprayu. Przed użyciem produktu należy sprawdzić na etykiecie, czy nie podano na niej innych wskazań.

Mam problem z komarami, co mogę zrobić?

Skuteczna walka z komarami wymaga niejednokrotnie spryskiwania ich w różnych stadiach rozwoju, aby całkowicie wyeliminować problem.

Istnieje szereg możliwości, począwszy od spryskiwania larw, rozwijających się w stojącej wodzie, po spraye i mgiełki kontaktowe, których celem jest zwalczanie osobników dorosłych.

Jaką substancję czynną zawiera pasta przeciw gryzoniom Harmonix® Rodent Paste?

Substancją czynną zawartą w Harmonix® Rodent Paste jest cholekalcyferol. Został on w 2019 r. zatwierdzony w Europie jako nowa substancja czynna na mocy rozporządzenia w sprawie produktów biobójczych i cechuje się innym mechanizmem działania niż produkty gryzoniobójcze w postaci antykoagulantów.

 

Co zalecacie jako środek do zwalczania karaluchów? Spryskałem całe mieszkanie, ale to nic nie pomogło...

Envu oferuje przynęty żelowe na karaluchy, zawierające różne substancje czynne, sprzedawane pod marką  "Maxforce". Program zwalczania karaluchów może wymagać wykorzystania różnych substancji czynnych  w zależności od oporności tych insektów.

Wybierając program działania, należy zidentyfikować czynniki środowiskowe, które wpływają na atrakcyjność przynęty, np. dodatkowe źródła pożywienia. Aby zachęcić karaluchy do żywienia się przynętą, należy je wyeliminować.

 

Należy zawsze czytać etykiety, aby wybrać najlepszy w danym przypadku produkt “Maxforce”.